Jesteś tutaj: Start

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - 1 września 2016r. (czwartek)

10:00 Msza Święta
11:00 Spotkania z wychowawcami w salach

Składy nowych klas będą wywieszone w gablotach przed szkołą, wychowawcy klas pierwszych będą mieć kartki z nazwą klasy.
Świetlica rusza od 2.09.

***

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ szkoły podstawowej. Poniżej znajduje się wyprawka szkolna Państwa dzieci. Przypominamy, iż podręczniki zakupuje szkoła.

Wstępna wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

1.    32-kartkowy zeszyt do korespondencji (z podstawowymi danymi ucznia +telefony kontaktowe).
2.    Tenisówki na zmianę (na jasnej podeszwie) i duży worek na kapcie, taki, aby zmieściły się w nim buty zimowe(podpisany).
3.    Na WF – dres, skarpetki, t-shirt, krótkie spodenki, buty sportowe- wszystko podpisane w worku-Strój na w-f będzie omówiony we wrześniu.
4.    Piórnik z wyposażeniem (kredki ołówkowe, biała dobra gumka, temperówka, linijka, 2 ołówki, przynajmniej jeden gruby, trójkątny z otworami do prawidłowego chwytu, mogą być dwa).
5.    Kredki świecowe Bambino (podpisane).
6.    Plastelina minimum 6 kolorów (podpisana).
7.    Dobre flamastry (podpisane).
8.    4 Kleje w sztyfcie.
9.    Nożyczki.
10.    Lusterko (podpisane).
11.    Farby plakatowe (podpisane).
12.    Po 1pędzelku-cienki, grubszy.
13.    Kubeczek na wodę.
14.    Fartuszek do prac plastycznych.
15.    Trzy teczki z gumką na prace plastyczne (podpisane).
16.    Blok techniczny A-3 i A-4 (biały i kolorowy) po 2 sztuki.
17.    Pastele olejne (podpisane).
18.    Liczydło.
19.    Patyczki do liczenia.
Wyprawka szkolna zostanie szczegółowo omówiona z Rodzicami na początku roku szkolnego.

****

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

Ostatni dzwonek

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Dnia 24 czerwca po raz ostatni pojawiliśmy się w murach szkoły. Przedwakacyjna radość udzielała się wszystkim zgromadzonym. Z miłą chęcią wszyscy uczniowie wzięli udział w końcoworocznych uroczystościach szkoły podstawowej i gimnazjum. Z niektórymi uczniami nie spotkamy się już po wakacjach, ponieważ zaczynają swą przygodę w innej szkole. Wszystko płynie... A zatem i my popłyńmy - na Mazurskie Jeziora czy Bałtyckie Morze. A może jednak wybierzemy górską wspinaczkę? Nawet działkowe odpoczywanie w cieniu babcinej morwy czy wiśni sprawi przyjemność. A zatem  - ruszajmy po przygodę, regenerujmy siły i nie zapominajmy o Panu Bogu! Do zobaczenia!

Bal szóstych klas

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Zdenerwowani i odświętnie ubrani uczniowie rozpoczęli bal tradycyjnym polonezem. Potem wzruszeni rodzice dziękowali gronu pedagogicznemu za te lata praca, następnie kilka słów do zgromadzonych gości wygłosili Ksiądz Proboszcz Andrzej Kopczyński oraz Siostra Dyrektor Agnieszka Maria Chrapek.

Lekturowe gry planszowe klasy 5b i 6b

Powiększ zdjęcie

W ramach lekcji języka polskiego z pania Agatą Leja-Werschner uczniowie klasy 5b i 6b wykonali gry planszowe inspirowane szkolnymi lekturami. Gry udały się fantastycznie,

Wyniki projektu Lepsza Szkoła

Powiększ zdjęcie

Pani Agata Leja-Werschner w ramach zajęć z języka polskiego wraz ze swymi klasami - 5b i 6b w roku szklnym 2015/16 brała udział w projekcie Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego Lepsza Szkoła. Projekt polegał na cyklicznym organizowaniu testów kompetencji.

Dzień Dookoła Świata

Powiększ zdjęcie

W tym roku klasy 1-3 SP zabrały nas w podróż po różnych ciekawych i nietuzionkowych zakątkach Polski,

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

.

Warsztaty MAJSTERKOWO

2016-06-27
Powiększ zdjęcie

9 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej pod okiem specjalistów z Castoramy wzięły udział w warsztatach MAJSTERKOWO dotyczących malowania na szkle.

Zielona Szkoła klasy pierwszej gimnazjum

2016-06-21
Powiększ zdjęcie

Zebraliśmy się na Dworcu Gdańskim o godzinie 6:40. Pociąg przyjechał po godzinie 7, a około 10 byliśmy na miejscu. Od razu po wyjściu ze stacji otrzymaliśmy wskazówki i instrukcje do gry miejskiej i podzieliliśmy się na trzy grupy.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma