Jesteś tutaj: Start

UWAGA KANDYDACI!

Dnia 31 marca 2017r. (piątek) w godzinach 17:00-19:00 odbędzie się Dzień Promocji Szkoły, na który zapraszamy wszystkich kandydatów wraz z rodzicami. W czasie spotkania będzie można zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi naboru do naszej szkoły. Zapraszamy!

Regulamin rekrutacji

UWAGA KANDYDACI!

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej szkoły podstawowej i nabór do klasy siódmej. Zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły.

PLAN LEKCJI 2017

Harmonogram działań związanych z XX-leciem szkoły

UWAGA ZMIANA W TERMINARZU  IMPREZ  SZKOLNYCH

Wycieczka klas IV SP do Teatru Wielkiego i Grobu Nieznanego Żołnierza

2017-03-23
Powiększ zdjęcie

We wtorek, 21 marca 2017 roku pojechaliśmy na wycieczkę, podczas której zwiedzaliśmy Teatr Wielki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Salę Tradycji im. gen. Broni Henryka Minkiewicza Dowództwa Garnizonu Warszawa. W Teatrze Wielkim byliśmy za kulisami, na scenie, w pracowni krawieckiej, stolarskiej i w magazynach. Pani przewodniczka opowiadała o różnych ciekawostkach związanych z Teatrem n. p.: o wielkiej windzie towarowej, której powierzchnia wynosi aż 30 metrów kwadratowych i może unieść nawet 2 tony. Wożono nią wielbłądy, konie i kury a także inne ogromne sprzęty i rekwizyty na scenę.

Wycieczka do Sejmu

2017-03-23
Powiększ zdjęcie

We środę, 15 marca, klasa VI B wraz z klasami V A i V B pojechała na wycieczkę do Sejmu. Na miejscu byliśmy około pół godziny przed czasem, więc dwie klasy przeszły się na pobliski skwerek. Potem panie odebrały przepustki i weszliśmy do Sejmu. Na początku przeszliśmy przez specjalne bramki bezpieczeństwa, a potem zostawiliśmy ubrania w szatni.

Dzień Kolorów w Szkole Katolickiej

Powiększ zdjęcie

21 marca w naszej szkole kolorowo! Jak co roku uczniowie klas zakładają na siebie ubrania wylosowanego wcześniej koloru. Poza klasycznymi wiosennymi barwami, jak zielony czy fioletowy, można było zobaczyć też klasy całe w paski, kratkę, moro czy kropki.

Zalogowany do końca w Bogu

Powiększ zdjęcie

„Zalogowany do końca w Bogu” – pod takim tytułem 3 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Ząbkach odbył się finałowy etap IV Konkursu wiedzy dla gimnazjalistów o Błogosławionym Księdzu Jerzym Popiełuszce.
Przygotowując się do tego wydarzenia, uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z życiem i szczególną misją błogosławionego Polskiego Męczennika ostatnich czasów.Celem konkursu było równocześnie promowanie wśród młodych ludzi idei poświęcenia się dla innych.

Warsztaty w Wilanowie

Powiększ zdjęcie

13 marca 2017r. klasa 3 c i 3 b udały się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Codzienne niecodzienne stroje epoki Jana III Sobieskiego”.

Klasa pierwsza klasie pierwszej…

Powiększ zdjęcie

1 marca klasa 1b w ramach co tygodniowych spotkań o wartościach prowadzonych przez Panią Anetę Mierzejewską wykonała przedstawienie dla swoich rówieśników z klasy 1a. Uczniowie, jak prawdziwi aktorzy wcieli się w swoje role.

CHARYTATYWNY CZWARTEK 23 MARCA 2017

2017-03-16
Powiększ zdjęcie

Przyłącz się do akcji charytatywnej dla Ksawerego! Ksawery to dwuletni mieszkaniec Ząbek, u którego zdiagnozowano mastocytozę skórną. Wszystkich ludzi dobrej woli, bardzo prosimy o wsparcie, które pomoże sfinansować badania oraz drogie leczenie w Klinice Szwajcarskiej.

Wycieczka do Pałacu Króla Jana II w Wilanowie

2017-03-16
Powiększ zdjęcie

Dnia 13 marca 2017r. klasa 3 c i 3 b wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Na wstępie dowiedziały się, co kryje się pod pojęciem „kuchnia staropolska”, poznały smaki, tradycje i zwyczaje kulinarne królewskiej rodziny.