Jesteś tutaj: Start

UWAGA KANDYDACI!

Informujemy, iż terminy składania dokumentów do szkoły podstawowej i gimnazjum zostały przedłużone do 13 maja 2016r.

Do klasy pierwszej przyjmujemy uczniów z  roczników 2009 i 2010. Zapraszamy także chętnych uczniów do klasy drugiej szkoły podstawowej.

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KOŃCZĄCYCH GIMNAZJUM

Informujemy, iż na stronie internetowej https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2015/11/projekt.pdf znajduje sie rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej szczegółowo prezentujące sposób przeliczania punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do liceów. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Finał teatralnego projektu gimnazjalnego

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego pod okiem pani Anety Wiercińskiej przygotowała krótkie przedstawienie na temat greckich mitów. Młodzi aktorzy znakomicie wcielali się w rolę greckich bogów, herosów i ludzi.

Konstytucja 3 Maja – niezwykła akademia w Szkole Katolickiej

Powiększ zdjęcie

Uczniowie klas szóstych Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w Ząbkach, by przybliżyć całej społeczności szkolnej i zaproszonym gościom okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, postanowili zainscenizować ówczesne wydarzenia. Wypożyczyli więc stroje, by widzowie mogli poczuć klimat epoki króla Augusta Poniatowskiego i odegrali scenkę, w której konstytucja, zwana później Konstytucją 3 Maja, zostaje przyjęta przez króla, sejm i wszystkie stany Rzeczypospolitej.

Wycieczka na Festiwal Tulipanów.

2016-05-04
Powiększ zdjęcie

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku grupa uczniów z Panią Kasią Czyż pojechała na Festiwal Tulipanów do Ogrodu Botanicznego UW. Pokaz ten został zorganizowany jako część obchodów jubileuszu 200­lecia Uniwersytetu Warszawskiego.

Dwa puchary przywożą nasi uczniowie z turnieju piłki nożnej!

Powiększ zdjęcie

12 kwietnia 2016 r. odbył sie turniej piłki nożnej . Nasi zawodnicy ze szkoły wyszli o godzinie 8:30 rano , aby zmagać się w zawodach o Puchar premiera. Wydarzenie odbywało się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach. Pierwszy mecz został rozegrany o godzinie 9:30 przez zespoły  SP1 oraz SP3.  Po bardzo wyrównanych zmaganiach wygrała „jedynka” ( 1:0) . W drugim meczu wystąpiła nasza drużyna a przeciwnikiem była drużyna SP2.  Po kilku minutach nasza szkoła mogła wygrywać , ale bramkarz drużyny przeciwnej popisał się świetną interwencją.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Powiększ zdjęcie

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - kwiecień2016, na którym I miejsce w kat.Gim zajęła Katarzyna Kaczyńska IIIB, II miejsce: Maria Król IIIA, III miejsce: Stanisław Muter IA, a w kategorii 4-6, I miejsce zdobyła Zosia Żulewska 5B

Alfik historyczny

2016-04-29

W tym tygodniu dotarły do nas wreszcie opóźnione wyniki konkursu „Alfik historyczny”. Z radością informujemy, że kilkoro uczniów z naszej szkoły zaprezentowało wysoki poziom wiedzy historycznej.  Dzięki temu mamy laureatów na poziomie krajowym i wojewódzkim. Najlepiej wypadli chłopcy z klasy piątej Mikołaj Kot i Michał Gorczyński,  uzyskując identyczną liczbę punktów, osiągając drugie miejsce w województwie, a siódme w kraju.

Wielki koncert w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

2016-04-26
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 24.04. w Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach odbył sie piękny koncert w wykonaniu solistów i chórów ząbkowskich, w której brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z panią Ireną Jaszczyk, która śpiewała jedną z solówek. Koncert był ogromnie wzruszający.

Marsz

2016-04-26

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma