Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

 

Wszystkim nauczycielom, uczniom i sympatykom naszej szkoły życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

 

Na wakacjach

 

ks. Jan Twardowski

 

 

 

"Wakacje. Zamknięta szkoła

 

milczy ze wzruszenia wielkiego.

 

Tymczasem Marysia znad morza

 

pisze list do mamusi,

 

jak na lekcji języka polskiego.

 

Wojtek, jak na matematyce,

 

skarpetki, koszule liczy(...)"

 

 

 

 

 

Artykuły

Zakończenie roku 2016/2017

2017-06-23
Powiększ zdjęcie

Zabrzmiał ostatni dzwonek i nasi uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym pojawili się w murach szkoły. O godzinie 8:30 klasa druga gimnazjum pożegnała odchodzących już gimnazjalistów, rozdane zostały nagrody oraz przyznano tytuł Wybitnego Absolwenta 2016/17, którym została uczennica klasy 3a - Julia Mioduszewska.

Dziękczynna pielgrzymka do Niepokalanowa

2017-06-22
Powiększ zdjęcie

W sobotę, 10 czerwca, trzynaścioro dzieci pierwszokomunijnych z naszej szkoły razem ze swoimi rodzinami, pod przewodnictwem siostry Eweliny Kotwicy CSMA, pojechało do Niepokalanowa. Chcieliśmy podziękować Matce Bożej za dar Eucharystii dla naszych dzieci.

WYNIKI XXVII POWIATOWEGO FESTIWALU PIOSENKI ZĄBKI 2017

2017-06-21
Powiększ zdjęcie

W Miejskim Ośrodku Kultury w Ząbkach odbył się XXVII Festiwal Piosenki, w którym uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne. Konkurs składał się z trzech etapów: wewnątrzszkolny, gminny, powiatowy.

Oto wyniki:
kategoria klas 1 - 3SP:
Alinka Dybała kl. 3B - I MIEJSCE!

kategoria klas 4 - 6:
Zosia Żulewska kl. 6B - II MIEJSCE!

GRATULUJEMY LAUREATKOM SUKCESÓW, A POZOSTAŁYM UCZESTNIKOM UDZIAŁU W KONKURSIE I GODNEGO REPREZENTOWANIA NASZEJ SZKOŁY :)

WIZYTA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W STRAŻY POŻARNEJ.

2017-06-20
Powiększ zdjęcie

Klasy pierwsze  wybrały się na wycieczkę do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Na miejscu przywitali nas bardzo mili strażacy, którzy chętnie opowiadali nam o swojej pracy. Byli bardzo cierpliwi, gdyż udzielali odpowiedzi na każde dziecięce pytanie. Dzieci miały również możliwość zapoznania się z umundurowaniem oraz narzędziami, których używają w trudnych sytuacjach. Oglądały samochody.

Bal Gimnazjalny 2017

2017-06-22
Powiększ zdjęcie

Tegoroczny bal rozpoczął się uroczystym polonezem. Zaproszeni goście - pan prezydent miasta Ząbki Robert Perkowski, ksiądz proboszcz Andrzej Kopczyński oraz Siostra Dyrektor Maria Chrapek wygłosili krótkie przemówienia do zgromadzonych gości,

Dzień Rodziny i Dzień Patrona w Szkole Katolickiej

2017-06-06
Powiększ zdjęcie

W sobotę 3 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień Patrona i Dzień Rodziny – to wyjątkowy czas dla naszej szkoły, zwłaszcza że w tym roku obchodzimy jubileusz 20-lecia istnienia placówki. Dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą,

 

Wystawa szycia I haftu

2017-06-08
Powiększ zdjęcie

Ta druga w tym roku szkonym została zorganizowana w ramach 20-lecia naszej szkoły. Prace dziewczynek klas 1-4 wykonane są z filcu oraz materiałów z bawełny. Zadaniem uczniów było nauczyć się nawlekania nici na igłę, robienia węzełka na końcu nici, blokady nici przy końcu szycia. Próbowaliśmy nauki szycia kilkoma ściegami, m. in. szwem prostym fastrygowanym drobnym,  szwem za igłą oraz szwem “na okrętkę”.

Marsz Biedronek w Dzień Dziecka 2017

2017-06-08
Powiększ zdjęcie

Dnia 1 czerwca 2017 roku nauczyciele - pani Iwona Wikieł - wychowawczyni klasy 2a SP oraz pan Robert Świst - nauczyciel w-fu zorganizowali niespodziankę dla naszych uczniów. Klasy 1-3 przebrane za biedronki udały się do Parku Miejskiego w Ząbkach, by uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.