Jesteś tutaj: Start

WPROWADZENIE PROGRAMOWANIA OD NAJMŁODSZYCH LAT

2017-02-09
Powiększ zdjęcie

We wrześniu 2016r. nasza szkoła została włączona do udziału w pilotażowym wdrożeniu programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mały Uniwersytet Muzyczny

2017-02-09
Powiększ zdjęcie

07 lutego 2017r. klasy 2A i 2B SP wraz z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Uniwersytetu Muzycznego  im. Fryderyka Chopina w Warszawie.  Korzystając z okazji, że Uniwersytet mieści się  w samym sercu Warszawy postanowiliśmy (nie zważając na mróz i opady śniegu )odwiedzić  ciekawe miejsca znajdujące w pobliżu UMFC.

Styczeń i luty na świetlicy

2017-02-08
Powiększ zdjęcie

Po powrocie z przerwy świątecznej  na świetlicy podzieliliśmy się radością,  której doświadczyliśmy w czasie spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem świata  i naszymi najbliższymi. Zaczęło się codzienne życie świetlicowe- wspólne zabawy, zajęcia dodatkowe, wyjścia na plac zabaw, gdy sprzyjała pogoda. W pierwszych dniach stycznia niektórzy z nas wzięli udział w Kolędowaniu Misyjnym.  W strojach kolędników z radosnym śpiewem i krótkim programem  artystycznym odwiedziliśmy w  salach lekcyjnych  naszych starszych kolegów i koleżanki z Gimnazjum.

Wyjazd do Brukseli za I miejsce!

2017-02-02

Nasi uczniowie w ubiegłym roku szkolnym 2015/16 wygrali konkurs Patria Nostra. Uczestnicy nagrywali filmiki historyczne, które były wyświetlane na telebimach przy M1. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była wycieczka do Brukseli. Janek Zientek, Helena Król i Miłosz Łuniewski,

Betlejem w Warszawie

2017-01-25
Powiększ zdjęcie

21 stycznia 2017r. grupa gimnazjalistów, w ramach ZAJĘĆ ARTYSTYCZNYCH - MUZYCZNYCH uczestniczyła w wielkim wydarzeniu kulturalnym i duchowym: "Betlejem w Warszawie".

Betlejem w Polsce to największa w kraju trasa kolędowa – 12 miast, największe sale koncertowe i gwiazdy polskiej muzyki CCM i nie tylko (Natalia Niemen, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Mate.O., Marika, zespół TGD). To pięknie wykonane kolędy i pastorałki, ale też inne bożonarodzeniowe pieśni z całego świata. No i niepowtarzalny klimat.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Katolickiej

2017-01-22
Powiększ zdjęcie

Od rana w Szkole Katolickiej uroczyste zamieszanie – najmłodsi uczniowie goszczą dziś w swoich klasach bardzo ważnych gości – Babcie i Dziadków. O ósmej wszyscy zaproszeni zostali na Mszę świętą, w czasie której kazanie wygłosił Ksiądz Proboszcz Andrzej Kopczyński.

NOC BIOLOGÓW na Wydziale Biologii na UW

2017-01-19
Powiększ zdjęcie

W piątek 13 stycznia 2017 r. od g. 18.30 pięćdziesięciu uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w 6-tej edycji Nocy Biologów zorganizowanej przez Wydział Biologii na Uniwersytecie Warszawskim. Nasza szkoła z p. Katarzyną Czyż  była tam już szósty raz.

W tym roku po raz pierwszy, połowa wykładów odbywała się w budynku Wydziału Biologii, a druga połowa w Aulach Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Oba budynki bezpośrednio ze sobą sąsiadowały, więc mogliśmy korzystać zarówno z wykładów, warsztatów w laboratoriach, a także obejrzeć ciekawe stoiska z pokazami i wystawy.

Harmonogram działań związanych z XX-leciem szkoły

2017-01-19