Naucz dzieci grać w szachy z Chess for Kids

Nauka w szachy to dobra zabawa

Szachy to gra planszowa, która stymuluje intelektualny rozwój dziecka. Jeśli maluch trafi na wspaniałego nauczyciela, zajęcia staną się nie tylko nauką, ale przede wszystkim zabawą. A dzieci, które podczas nauki nieźle się bawią, chłoną więcej i bardziej angażują się w lekcję. Taka nauka gry w szachy dla dzieci odbywa się podczas zajęć z Chess for Kids. Warto sprawdzić ofertę.

Co Twoje dziecko wyniesie z zajęć w Chess for Kids oprócz dobrej zabawy i umiejętności gry w szachy? To rozgrywka, która podnosi iloraz inteligencji, uczy mierzenia się z problemami i umiejętności ich rozwiązywania. Szachy rozwijają również koncentrację i wyobraźnię dzieci, uczą planować kolejne ruchy i liczyć się z ich konsekwencjami. Znacznie poprawiają też pamięć.

Szachy bez stresów

Pamiętaj i uświadom dziecku, że w lekcjach z szachów nie jest najważniejsza wygrana. Niech wie, że nie oczekujesz od niego mistrzostwa. Niech bawi się zdobywając nowe umiejętności i rozwijając się w swoim tempie. Razem cieszcie się z postępów, ale nie napierajcie na nowe.

Szachy to gra, która uczy cierpliwości. Jest jedną z najbardziej skomplikowanych gier, co sprawia, że wymaga długoterminowego wysiłku. Uprzedź więc malucha, że praktykując będzie stawał się coraz lepszy, ale wymaga to czasu. Szachy to wysiłek, który zaowocuje w przyszłości – wszyscy powinniście mieć tego świadomość.

Szachy po szachach

Podczas praktykowania szachów warto zadbać o odpowiednią atmosferę – nauka nie może kojarzyć się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Dzieci lubią kolory, niech przewijają się one wokół malucha, a także w podręcznikach potrzebnych do nauki szachów. Stwórz odpowiednią atmosferę, aby zachęcić dziecko do zajęć.

Gdy maluch wyrazi chęć do spróbowania swoich sił w rozgrywkach królewskiej gry, zapisz go na zajęcia z Chess for Kids, gdzie nauczy się najlepszych praktyk szachowych. Po lekcjach, ćwiczcie codziennie w domu. Wspólne, rodzinne partyjki szachów zbliżą Was do siebie, a dziecko nabierze pewności podczas praktyk z najbliższymi.