Plan metodyczny lekcji. Gdzie szukać pomocy i wsparcia? Interaktywne lekcje

Już studenci pedagogiki mają świadomość, że odpowiednio skonstruowany plan metodyczny lekcji nie tylko jest obowiązkiem, ale również w praktyce pozwala dużo łatwiej i sprawniej prowadzić lekcje.

plan metodyczny lekcji

Jest pewnego rodzaju gotowym scenariuszem, który służy nauczycielom bez względu na ich staż. Przypomina on o celach lekcji, ale także wskazuje na czynności i zadania, które należy w czasie niej zrealizować. Ponieważ znaczenie jego jest naprawę duże, dlatego też tak wielką uwagę przykład się do jego tworzenia już na studiach.

Internet – niewyczerpana skarbnica wiedzy. Interaktywne lekcje

W realiach współczesnego szkolnictwa szybko okazuje się, że wiedza otrzymana na studiach nie jest wystarczająca, a nieustanny rozwój mediów sprawia, że scenariusze lekcji również często muszą przybrać inną formę. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się interaktywne lekcje. Pomysłu na nie można szukać na różnego rodzaju stronach, czy forach internetowych. Swoimi pomysłami dzielą się metodycy, ale także inni nauczyciele, którzy wypróbowali dany scenariusz lekcji w czasie swoich zajęć w różnych placówkach szkolnych.