Czy można zamówić taxi, które przewozi zwierzęta?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można przewozić zwierzęta w taxi. Właścicieli czworonogów uspokajamy: tak, jest to możliwe. Korporacje taksówkarskie już jakiś czas temu zrozumiały, jak ważne jest dla Was podróżowanie z pupilem. Powstała nawet specjalna aplikacja taxi, przez którą zamówić można kurs ze zwierzęciem.

Korzystając z aplikacji Taxi Polska zarezerwujesz taksówkę i kontener dla swojego po pupila. Zrobisz to zaledwie w kilka chwil i to zupełnie za darmo. Nie oznacza to, że nie możesz zamówić taxi w tradycyjny sposób – dzwoniąc na centralę. Nie zapomnij wówczas wspomnieć, że będziesz podróżował ze zwierzęciem.

Trochę o zasadach podróżowania ze zwierzętami taksówką

Do tej pory nie powstały jasne przepisy dotyczące przewożenia zwierząt w taksówkach. To, co udało się wypracować, można nazwać dobrymi praktykami. Pierwszą z nich jest poinformowanie przewoźnika o zamiarze zabrania w podróż swojego pupila. Klienci czynią to w momencie zamawiania kursu – telefonicznie lub przy użyciu aplikacji.

Korporacje taksówkarskie rozumieją, jak istotne są dla Was bezpieczeństwo i wygoda Waszych zwierzaków. To właśnie dlatego nie oczekujemy, że w podróż zabierzesz kontener swojego pupila. W Taxi Polska udostępniamy kontenery. Dajemy też możliwość zamówienia większego auta – na wypadek, gdyby Twój zwierzak był pokaźnych rozmiarów.

Skoro można zabrać w podróż zwierzaka, to ile to kosztuje?

Za przewóz zwierząt w taksówce z grupy Taxi Polska zapłacisz zaledwie symboliczną opłatę. Jaką? Sprawdź to sam, pobierając na swój telefon aplikację Taxi Polska. Korzystanie z niej pozwoli Ci poznać cenę gwarantowaną za kurs na wybranym przez Ciebie odcinku – na długo przed rozpoczęciem podróży taksówką.

Aplikacja Taxi Polska działa w największych miastach w Polsce i umożliwia zamawianie taksówek, w tym taxi do przewozu zwierząt. Używając aplikacji, zostaniesz poinformowany o ewentualnych, dodatkowych opłatach związanych z przewozem zwierzaka. Potrzebujesz samochodu kombi lub busa? Takie auta też zamówisz przez aplikację.