Różnice między saunami

Czy sauna na podczerwień jest lepsza niż sauna tradycyjna?
Nie ma nic lepszego niż 20-minutowa sesja w saunie. Po zakończeniu czujesz się bardziej zrelaksowany i wypoczęty, a ciepło pomaga złagodzić ból mięśni i poprawia ogólne zdrowie i samopoczucie.
Ale jeśli wysokie temperatury tradycyjnej sauny są po prostu zbyt duże, aby poradzić sobie z tym, sauna na podczerwień może zaoferować zalety sauny bez ekstremalnego ciepła.
Producenci twierdzą, że w saunie na podczerwień tylko około 20 procent ciepła idzie na ogrzanie powietrza, a pozostałe 80 procent bezpośrednio ogrzewa twoje ciało.
Zwolennicy saun na podczerwień twierdzą, że ciepło przenika głębiej niż ogrzane powietrze. Pozwala to na intensywniejsze pocenie się w niższej temperaturze.

 

Większość obiektów oferujących sauny na podczerwień zaleca korzystanie z sauny trzy do czterech dni w tygodniu. Jeśli jesteś zdrowy i tolerujesz cztery dni, możesz codziennie korzystać z sauny.
Ludzie używają saun od stuleci w różnych stanach zdrowia. Chociaż istnieje wiele badań nad tradycyjnymi saunami, nie ma tylu badań, które dotyczą konkretnie saun na podczerwień.
Wiele osób będzie wykonywać seans saunowy na podczerwień w spa lub gabinecie lekarskim, albo w jego gusta trafi takie miejsce jak sauna infrared Poznań . Za to inni kupią i zbudują jedną w swoim domu. Jeśli zdecydujesz się wypróbować saunę na podczerwień, ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją wytyczne, których możesz przestrzegać, ale ostatecznie to, jak zdecydujesz się na korzystanie z sauny na podczerwień, zależy od Ciebie.