Peeling kawitacyjny – co ile robić?

Peeling kawitacyjny – co ile wykonywać?

Każda osoba, która widzi rezultaty po wykonaniu peelingu kawitacyjnego myśli tylko o tym, kiedy będzie mogła zrobić go po raz kolejny. Jednak codzienne stosowanie nie gwarantuje lepszego wyglądu. Czy warto wykonać peeling kawitacyjny jak często i czy jest on bezpieczny? Jakie mogą być tego skutki uboczne?

Peeling kawitacyjny – jak często wykonywać?

Peeling kawitacyjny nie jest metodą mechaniczną, jednak przy pomocy fal dźwiękowych usuwa nadmierną ilość naskórka. Logiczne jest, że aby zaszła potrzeba ponownego wykonania zabiegu, naskórek musi się zregenerować. Jeśli nie odczekamy odpowiedniej ilości czasu, możemy zrobić sobie krzywdę. Więc lepiej nie wykonywać tego zabiegu w nadmiernej ilości.

Peeling kawitacyjny można wykonywać raz w miesiącu (co 3-4 tygodnie). Częstsze wykonywanie zabiegu może być niebezpieczne dla naszej skóry. Ponadto musimy pamiętać, aby robić to regularnie. To właśnie systematyczność przyniesie pożądane efekty. Nie powinniśmy wykonywać peelingu kawitacyjnego z większą przerwą niż 8 tygodni. Jeśli zastosujemy się do tych wytycznych, to uzyskamy upragnioną, piękną cerę.

Peeling kawitacyjny – skutki uboczne nadmiernego stosowania

Zbyt częste wykonywanie peelingu kawitacyjnego nie jest korzystne dla zdrowia naszej skóry. Jest ona wtedy narażona na zniszczenie. Zabieg wykonywany częściej niż wskazują zalecenia spowoduje, że skóra się podrażni, zaczerwieni. Często efekt może być zupełnie odwrotny do zamierzonego. Robimy peeling kawitacyjny, aby usunąć zbędną warstwę naskórka. Zbyt częste stosowanie zabiegu spowoduje przyspieszenie wędrówki komórek, przez co nasza skóra znacznie szybciej będzie robić się zrogowaciała. Aby przyniósł upragnione rezultaty należy stosować go zgodnie ze wskazaniami.

Peeling kawitacyjny – czy warto stosować?

Peeling kawitacyjny wykonywany zgodnie z zaleceniami jest bardzo bezpieczny. To jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Jeśli zastosujemy się do wytycznych, a nie mamy żadnych przeciwwskazań do jego wykonania to nie warto z niego rezygnować.