Dbaj o siebie – ogranicz alkohol!

Dbanie o siebie w dzisiejszym świecie kojarzy się z chodzeniem na siłownię, odpowiednią dietą czy też takimi czynnościami jak uprawianie sportu. I bardzo dobrze! Aktywność fizyczna wpływa na nasz organizm bardzo korzystnie jednocześnie utrzymując nasze ciało w optymalnej wadze, dotleniając go a przede wszystkim ograniczając możliwość zachorowania. Jednak dbać o siebie trzeba również poprzez redukcję określonych nawyków czy potraw, które musimy wyplewić, by nasz organizm funkcjonował jak najdłużej. Alkohol to środek, którego zawsze trzeba używać z głową, chociaż dla osób mających problemy z nadciśnieniem nie jest mile wskazany i trzeba kontrolować jego spożycie.

Nie pozwól, by alkohol Cię wykończył!

Wykryto u Ciebie nadciśnienie? To teraz czytaj uważnie. Zadbaj o siebie, ruszaj się i zmień nawyki. Tłuste jedzenie masowo popijane alkoholem musi odejść w niepamięć. Jeżeli już jesteś na lekach obniżających ciśnienie, to zdecydowanie powinieneś odstawić alkohol. Efekty uboczne spożywania alkoholu mogą być nieubłagane. Gdy masz już jednak ochotę na małe piwko, to spożyj je na parę godzin przed zażyciem tabletek.

Co prawda nie ma na dzień dzisiejszy udowodnionego stwierdzenia, że duże spożywanie alkoholu ma znaczący wpływ na wzrost nadciśnienia i innych chorób sercowych, ale przyjęło się, że jeden drink dla kobiety i dwa dla mężczyzny to wystarczające dawki, które można spożyć przez okres jednego dnia. Odpowiednie stosowanie alkoholu potrafi ograniczyć ryzyko wystąpienia cukrzycy aż o 30%, czy też zmniejszaniem ryzyka wystąpienia demencji o 42%.

Dbaj o siebie jak tylko możesz, bo alkohol powoduje inne choroby, które będą związane z takimi gruczołami jak wątroba czy też doprowadza do zaburzeń psychicznych.

Naturalne sposoby obniżenia ciśnienia tętniczego to ponadto picie odpowiednich ziół jak głóg, melisa czy rumianek. Występujące w nich związki powodują spadek ciśnienia. Ponadto trzeba jest dużo owoców i warzyw w nadmiernych ilościach z powodu potasu, który jest w nich zawarty.