Przesuszone włosy co z tym zrobić ?

Jak uratować przesuszone włosy?

suche włosy nie wyglądają estetycznie. Są matowe, tępe, napuszone, łamliwe i niestety nie wyglądają na zdrowe. Trudno je czesać i stylizować. Są sztywne, dlatego trudno jest je układać i kręcić. Aby poprawić ich kondycję, musisz o nie zadbać w odpowiedni sposób.

Przesuszone włosy co z tym zrobić?

Sprawdź jakie kosmetyki do włosów znajdują się na Twojej półce. Może ich składy wpływają źle na kondycję twoich włosów? Sięgaj po kosmetyki, które są dedykowane tylko włosom suchym. Co powinny zawierać takie preparaty? Witaminy, ceramidy, pantenol oraz wyciągi z roślin. Regularne stosowanie wzmocni je i odżywi. Pamiętaj o preparatach mocniejszych jak maski i odżywki. Dobrze jest po nałożeniu maski nawilżającej owinąć głowę ciepłym ręcznikiem i pozostawić przez 30 minut. Temperatura uaktywnia uwalnianie się składników i pomaga wniknąć im w głębokie struktury pasm. Po tym zabiegu włosy spłucz letnią wodą. Ciepło otwiera łuski, dlatego wszystkie składniki mogą łatwo przeniknąć do włosa. Dobre na przesuszone włosy są olejki, zwłaszcza kokosowy, z czarnuszki, a także zwykła oliwa z oliwek.

Korzystaj z zabiegów wspierających.

Salon fryzjerski to nie tylko farbowanie, cięcie i stylizacja. To także profesjonalne zabiegi, które mają wspomagać ich pielęgnację i ratować, kiedy są w opłakanym stanie. Do takich włosów wskazana jest sauna. Przed jej użyciem fryzjer aplikuje specjalne maseczki z keratyną i pantenolem. Taki zabieg doskonale nawilża i odżywia. Przy regularnym, cotygodniowym stosowaniu efekty widać już po miesiącu. Korzystaj z zabiegów SPA przeznaczonych do włosów suchych. Odzyskają one lekkość, sprężystość i blask.

Dieta ma znaczenie.

Włosy suche oznaczają niedobór składników. Jedz płatki owsiane, migdały, pestki słonecznika. Warzywa, mięso z indyka, wołowina to źródło cynku. Oleje nawilżają włosy od środka. Spożywaj oliwę z oliwek, olej kokosowy lub olej z wiesiołka. To, co potrzebują włosy przesuszone to: cynk, krzem i miedź.