Szkolenia online dla pracowników – dlaczego warto?

Rozwój zawodowy to trend pożądany zarówno przez samych pracowników, jak również przez pracodawców. Mając wykwalifikowanego pracownika, który stale podnosi swoją wiedzę, to nieoceniona wręcz wartość dla przedsiębiorstwa. Aby jednak mówić o dobrym pracowniku, należy dobrać odpowiednie szkolenia, poszerzające kompetencje na zajmowanym stanowisku. Dlaczego w ogóle warto inwestować w szkolenia pracownicze? Z jakich opcji można skorzystać? Jakie szkolenie wybrać?

Szkolenie pracowników – wartość dla obu stron

Gdy zaczynamy naszą karierę zawodową, staramy się zyskać odpowiednie wykształcenie – kończymy studia, kursy, inwestujemy w szkolenia. Robimy to po to, aby wykazać pracodawcy, że zainwestowaliśmy w siebie i swoje jak najlepsze przygotowanie do zawodu.

Ale gdy jesteśmy zatrudnieni, również możemy skorzystać z dodatkowych szkoleń, poza tymi obowiązkowymi (jak szkolenie BHP) – o ile pracodawca takie zapewnia.

Co ważne – jeśli jesteś pracodawcą, zdecydowanie warto pamiętać, że inwestowanie w pracownika i zapewnienia mu szkolenia ma duży sens. Świadczy między innymi o tym, że ci zależy na pracowniku, daje mu jasny sygnał, że skoro w niego inwestujesz, to myślisz o zatrzymaniu go na dłuższy okres, czyli na utrzymaniu zatrudnienia. Ponadto, pracodawca, który wysyła pracownika na szkolenie, jest przez niego pozytywniej oceniany. Zatem szkolenie nie tylko, w oczywisty sposób, wspomaga i rozwija umiejętności już nabyte, pozwala uzyskać nową wiedzę, ale również znacznie wpływa na poprawę stosunków na linii pracownik-pracodawca.

Szkolenie online – nowy wymiar nauki

Przez bardzo długi czas, wszelkie szkolenia pracownicze, odbywały się w zakładzie pracy i były prowadzone przez wyznaczonych do tego pracowników zakładu lub przez wynajętą w tym celu firmę zewnętrzną.

Zdarzało się także, że pracodawca wysyłał pracownika w rodzaj wyjazdowej delegacji, która miała na celu właśnie dłuższe szkolenia.

Od czasów pandemii, ale również już przed nią, popularność zyskały szkolenia online tzw. szkolenia e-learningowe. Mają one przyjemna formę, są zdecydowanie tańsze dla pracodawcy (np. nie trzeba wynajmować dodatkowej sali czy płacić za czas szkoleniowca) i umożliwiają pracownikom na zapoznanie się z materiałem kiedy tylko jest taka potrzeba, z każdego dowolnego miejsca, z dostępem do internetu.

Można śmiało korzystać z takich szkoleń np. na stronie https://www.ican.pl/szkolenia/e-learning/dla-firm

ICAN Institute – wybierz wygodne szkolenia e-learningowe

Nawet jeśli zdecydujesz się na formę e-learningu (czyli niejako samodzielnej nauki pracownika z powierzonym materiałem) – warto wiedzieć, aby wybrać odpowiednią platformę do szkoleń.

Firma powinna posiadać pozytywne opinie, świadczyć usługi wysokiej jakości i proponować ci m.in. różnorodność szkoleń.

W ICAN Institute, oferujemy ci wszystkie powyższe elementy. U nas, za niezwykle atrakcyjną cenę, zyskasz dostęp do wielu różnych szkoleń. Możesz korzystać m.in. z takich tematów jak Sztuka negocjacji, marketing strategiczny, zarządzanie efektywnością, ocena ekonomiczna projektów, sztuka pisania w biznesie, zarządzanie karierą/stresem/czasem, efektywna współpraca. Jak stać się menedżerem czy kultura organizacyjna, a także wiele, wiele innych.

Zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i wybrania idealnych szkoleń dla siebie.